Kilka słów na początek…

Witajcie na VTMN.pl!

Skoro tu zajrzeliście, na pewno chcecie coś zmienić w swoim życiu, poszerzyć swoją wiedzę dietetyczno-treningową, stworzyć kilka zdrowych nawyków i po prostu poczuć się lepiej 🙂

Dla większej motywacji opowiemy Wam krótko, jak my zmieniliśmy nasze życie w ostatnich latach. Będąc zwykłymi zjadaczami chleba, podejmowaliśmy wiele prób zrzucenia wagi i rozpoczęcia regularnych ćwiczeń. Sprawdzaliśmy każdą zasłyszaną dietę, trzymając ją tydzień i poddając się w weekendy. Godziny treningów cardio zwykle odbierały chęć na kolejny trening, a rano zamiast joggingu lepiej było się wyspać. Czas mijał, waga skakała w górę i w dół, a szczupła sylwetka nadal była w sferze naszych marzeń. Testowaliśmy dziesiątki sposobów, od klasycznego NŻT (nie żryj tyle), po dietę 1000 kcal, Dukana i inne internetowe cuda. Setki brzuszków dziennie, aby w końcu zobaczyć mięśnie na brzuchu (tak wtedy myśleliśmy 🙂 ) i jedzenie „sałaty z wodą”.

Sytuacja wyglądała w ten sposób, aż każdy z nas trafił na motywującą osobę, która usystematyzowała jego wiedzę, podpowiedziała odpowiedni trening i poprowadziła w odpowiednim kierunku. Udało nam się zrzucić odpowiednio 60 i 20 kg. Jak to bywa w takiej sytuacji, wciągnęliśmy się w temat. Teraz dzień bez aktywności fizycznej, to dzień stracony. Treningi stały się po prostu nieodzownym elementem naszego życia.

W miarę, jak stawaliśmy się bardziej zaawansowani, pojawiła się chęć poszerzania swojej wiedzy, wyszukiwania książek o dietetyce, anatomii, metodach treningowych i innych ciekawostkach. Chcemy podzielić się z Wami naszą pasją i mamy nadzieję, zmotywować i pomóc w podjęciu pierwszego kroku, o którym być może myślicie już od dawna. Też byliśmy zagubieni w ogromie diet i porad, jakie można spotkać w internecie. Każdy mówi, co innego, dlatego warto ułatwić innym start, aby nie musieli przechodzić przez te wszystkie ‘mity’.

Będziemy Wam przedstawiać, to czego sami się na co dzień uczymy, sposoby, które wypróbowaliśmy, ciekawostki i nowości, jakie pojawiają się w świecie dietetyki i sportu. Przede wszystkim będziemy Was zachęcać do próbowania, obserwowania siebie, dążenia do wymarzonej sylwetki i nie pokładania nadziei w ‘cudownych’ dietach i ćwiczeniach. Stawiamy przede wszystkim na zdrowie, mięśnie i szczupła sylwetka będą po prostu szły w parze. Liczy się to, aby całe życie cieszyć się sprawnością, unikać chorób i ochronić się przed schorzeniami w starszym wieku.

Pamiętajcie, że im więcej zaangażowania i wytrwałości, tym lepsze efekty i większa satysfakcja J

Zapraszamy do lektury i wspólnej drogi po wymarzoną sylwetkę i zdrowie!

Pozdrawiamy trzymając kciuki za Wasz suckes – załoga VTMN.pl